Premier Singapuru namawia banki by na bieżąco śledziły technologię Blockchain

 Premier Singapuru Lee Kuan Yew zachęcił bankierów i osoby odpowiadające za ustawodawstwo do śledzenia rozwiązań związanych z technologią Blockchain.

W przemówieniu wygłoszonym podczas  obchodów 80. rocznicy powstania United Overseas Bank premier stwierdził, że sektor finansowy staje obecnie przed wążnymi wyzwaniami i powinien w związku z tym pozostawać na bieżąco z nowinkami technologicznymi.Lee_Kuan_Yew

Patrząc w przyszłość, sektor bankowy staje przed nowymi wyzwaniami… Środowisko operacyjne stało się znacznie bardziej wymagające, lecz na czele tego staje szybko zmieniająca się technologia a nowe modele biznesowe dezorganizują tradycyjną bankowość. Dla przykładu co raz więcej osób korzysta z płatności za pośrednictwem smartfonów. (…) Są także inne technologie, takie jak blockchain, które są wykorzystywane w bitcoinach, ale mogą także być używane gdzie indziej, np. przy tworzeniu rozrachunków brutto w czasie rzeczywistym czy weryfikacja transakcji finansowych. Nasze banki i nasi ustawodawcy powinni zatem na bieżąco śledzić te rozwiązania.

– powiedział Lee Kuan Yew

źródło: Coindesk.com/ 

 

Leave A Comment?