AUS: POLICE Child ID

Australian Police Child ID Safety App to mobilna aplikacja stworzona na zlecenie australijskiej policji federalnej. Celem aplikacji jest usprawnienie współpracy pomiędzy policją, a rodzicami i opiekunami w sytuacjach zaginięcia dzieci. Aplikacja wzorowana jest na rozwiązaniach przyjętych w amerykańskim FBI (http://www.fbi.gov/news/stories/2011/august/child_080511).

Funkcje aplikacji mobilnej można podzielić na dwie zasadnicze grupy. Pierwsza to system zgłoszeń zaginionych, obejmujący informacje o możliwości dokonania zgłoszenia telefonicznego oraz elektroniczną kartę zgłoszenia w formie formularza. Formularz umożliwia przesłanie danych (wraz z fotografiami) o osobie zaginionej oraz bieżącą aktualizację tych informacji.

Druga zasadnicza funkcja aplikacji to funkcja informacyjna. Na kolejnych podstronach zostały zamieszczone informacje o tym jak dokonać zgłoszenia zaginięcia, porady co i kiedy należy zrobić w sytuacji zaginięcia dziecka. Jeden z modułów aplikacji został poświęcony także zasadom, których warto przestrzegać, aby uniknąć sytuacji takich jak zaginięcia dziecka.

Aplikacja jest rozwiązaniem dedykowanym urządzeniom mobilnym z systemami Android oraz iOS.