AUS: YOUTH.GOV.AU

Serwis YOUTH.GOV.AU to portal informacyjny, utworzony i koordynowany przez rząd australijski. Portal skupia się na tematyce ludzi młodych i do nich też jest adresowany. To młodzież stanowi podstawowych odbiorców zamieszczanych w ramach treści serwisu.

W ramach serwisu aktywna funkcja przypisana została innym instytucjom publicznym oferującym usługi skierowane dla ludzi młodych lub też zajmujących się organizacją imprez i innych wydarzeń do nich bezpośrednio adresowanych. Informacje na stronie dotyczą sześciu kategorii: zdrowie, nauka i praca, kultura, finanse, życie społeczne – społeczeństwo oraz środowisko.

W ramach serwisu zabronione jest informowanie o wydarzeniach i usługach o charakterze komercyjnym. Moderatorem treści zamieszczanych w serwisie jest ministerstwo edukacji Australii.

Strona została zintegrowana z portalami społecznościowymi – jedynie w ramach opcji „udostępnij”. Media społecznościowe wykorzystywane przez serwis to Twitter, Facebook oraz Google +.

Użytkownicy mogą przeszukiwać zawartość serwisu za pomocą zamieszczonej tam wyszukiwarki. Ponadto na stronie mogą być prowadzone ankiety, badania opinii, sondy – niemniej to narzędzie aktywnie może być wykorzystywane jedynie przez administratora serwisu. Autorem sondy jest administrator i sonda jest prowadzona dla potrzeb administratora – aktualnie na stronie znajduje się pytanie o źródło informacji na temat serwisu youth.gov.au.