Australia: My Health Record

Wdrożenie zrealizowane przez australijskie Ministerstwo Zdrowia. Serwis pełni funkcję elektronicznego rejestru i stanowi podsumowanie informacji na temat udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Używając profilu na My Health Record można kontrolować informacje przechowywane na indywidualnych  kontach użytkowników. Zarejestrowani mogą zdecydować o tym kto będzie mieć dostęp do danych. Mogą np. udostępnić informacje o swoim stanie zdrowia i dzięki temu konsultować się z lekarzami, szpitalami i innymi świadczeniodawcami.

Poprzez aplikację My Health Record uzyskujemy dostęp do informacji o swoim stanie zdrowia z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Informacje jakie są gromadzone na koncie użytkowników to m.in.: historia choroby, wykaz przyjmowanych leków, informacje o chorobach przewlekłych, informacje na temat ostatnich badań czy szczepień.

Portal wymaga rejestracji. Tożsamość każdego z użytkowników jest weryfikowana przez system rejestrowy.

Serwis jest dość popularną usługą w Australii. Ponad 2,6 mln osób założyło już profil na stronie My Health Record, a średnio co minutę tworzone są nowe zapisy.

Serwis medyczny promowany jest na portalach społecznościowych Facebook oraz Twitter.