PL: NaprawmyTo!

Serwis NaprawmyTo! to internetowy system zgłoszeń problemów – potrzebnych napraw, na terenie poszczególnych miast uczestniczących w projekcie. Usługa polega na przesłaniu zgłoszenia (alertu), które następnie zostaje przekazane do odpowiedniej instytucji, odpowiedzialnej za daną kategorię sprawy.

Tworzenie alertu polega na opisaniu sprawy, załączeniu zdjęcia, zaznaczeniu lokalizacji problemu na mapie, określeniu kategorii problemu. W celu usprawnienia przesyłania informacji do systemu aplikacja wykorzystuje system lokalizacji IP/GPRS. Użytkownik poprzez stronę www może także przeglądać wszystkie przesłane już alerty i śledzić, jakie działania są podejmowane w celu rozwiązania zgłoszonych problemów, albo dowiedzieć się dlaczego dany problem nie może być rozwiązany. Alerty publikowane na stronie www są uporządkowane wg przyjętych w systemie kategorii problemów. Na stronie alertu znajduje się opis alertu, oznaczona jest jego lokalizacja na mapie, może znaleźć się zdjęcie obrazujące zgłaszany problem, informacja o użytkowniku, który alert zgłosił, informacja o tym, jaka instytucja powinna na alert zareagować, wraz z danymi kontaktowymi instytucji. Użytkownicy serwisu mogą alert poprzeć, zgłosić usunięcie problemu lub napisać komentarz. Dla każdego miasta korzystającego z serwisu dostępna jest także informacja dotycząca statystyk zgłoszeń otwartych, w trakcie naprawy, naprawionych i takich, które nie będą naprawione.

Aby w pełni korzystać z zasobów serwisu NaprawmyTo! wymagane jest logowanie. Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać alerty, wszystkie pozostałe działania (przeglądanie alertów, popieranie alertów innych, komentowanie, polubić itd.) nie wymagają logowania. Serwis pozwala na logowanie z wykorzystaniem profilu na Facebooku. Integracja z serwisami społecznościowymi obejmuje także wykorzystanie przycisku „Lubię to” z Facebooka oraz Tweetnij z Twittera. Przyciski dostępne są na poziomie podstron dotyczących poszczególnych alertów.

NaprawmyTo! oprócz strony internetowej udostępni także aplikacje na urządzenia mobilne.