PL: NarysujTrase.pl

NarysujMape.pl to społeczny projekt stworzony i koordynowany przez organizację pozarządową o nazwie Fundacja Rzeczpospolita Rowerowa. Portal stanowi bazę pomysłów w dziedzinie budowy i rozwijania infrastruktury ścieżek rowerowych. NarysujMape.pl to także innowacyjny sposób konsultacji społecznych i komunikacji potrzeb w dziedzinie rozwoju infrastruktury rowerowej w polskich miastach.

Mechanizm projektu opiera się na gromadzeniu pomysłów i projektów ścieżek rowerowych opracowanych przez internautów, a następnie na przesyłaniu tych propozycji do odpowiedniego urzędu gminy.

W ramach serwisu każdy z zalogowanych użytkowników może, przy wykorzystaniu prostych narzędzi lokalizacyjnych,  zaprojektować – „narysować” swoją propozycję trasy rowerowej. Opracowanym projektom składającym się z sekwencji punktów lokalizacyjnych, wykresu przewyższeń na trasie oraz (opcjonalnie) opisu, nadawany jest numer referencyjny. Wszystkie projekty tras są widoczne na internetowej mapie (Google Maps).

Poza wizualizacją tras zaproponowanych przez użytkowników serwisu, mapa obejmuje także wytyczone już szlaki turystyczne, istniejące trasy i ciągi rowerowe oraz dodatkowe oznaczenia miejsc  takich jak noclegi, atrakcje turystyczne, czy parki rowerowe.

Informacje na temat serwisu NarysujTrase.pl dostępne są w serwisie społecznościowym Facebook.