PL: #Polska- oficjalny portal promocyjny

Portal Polska.pl  jest serwisem o charakterze informacyjnym adresowanym do osób, chcących odwiedzić i poznać Polskę. Serwis stworzony został przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Celem portalu jest promocja i prezentacja informacji na temat historii Polski, postaci słynnych Polaków, kultury, miejsc godnych odwiedzenia i bliższego poznania. Portal stanowi również bogate źródło informacji turystycznej. Znajdują się tam informacje o środkach transportu, komunikacji publicznej (w tym linki do stron przewoźników), miejsca i bazy noclegowe (w tym schroniska młodzieżowe i wyszukiwarki kempingów).

Użytkownik portalu porusza się po serwisie za pomocą menu, którego pozycje odsyłają do poszczególnych podstron, stanowiących tematycznie poukładane bloki informacyjne na temat Polski lub też kierują do stron ministerstw lub innych instytucji odpowiedzialnych za świadczenie usług w Polsce. Aby usprawnić korzystanie z zasobów serwis wykorzystuje na stronach hasztagi #.

W ramach serwisu do dyspozycji użytkowników została również oddana aplikacja „Zaplanuj swoją podróż”. Aplikacja gromadzi na jednym planie podróży wybrane przez użytkownika miejsca do odwiedzenia. Aplikacja umożliwia także udostępnianie wyników aktywności w ramach serwisu w portalach społecznościowych – dla każdego planu podróży można wygenerować link, pod którym udostępniany jest szczegółowy plan.

Na stronie Polska.pl znajdują się wtyczki do portali społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, YouTube, Flickr. Tylko w przypadku portali Facebook i Twitter aplikacja posiada konta dedykowane. W pozostałych przypadkach wtyczki przekierowują do stron i witryn Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Portal Polska.pl umożliwia także subskrypcję RSS.