UK: MyNHS

MyNHS to serwis zajmujący się monitorowaniem usług medycznych w Wielkiej Brytanii. Celem jest zwiększenie przejrzystości w brytyjskiej służbie zdrowia – na portalu zamieszczane będą kluczowe dla NHS i lokalnych samorządów dane używane do monitorowania usług medycznych. Dane są dostępne w postaci aplikacji umożliwiającej graficzną prezentację publikowanych danych, sprawdzenie pozycji w rankingach oraz porównania ze sobą jakości usług medycznych w poszczególnych gminach czy placówkach (np. szpitalach i przychodniach). Istnieje także możliwość pobrania bazy danych w formacie .csv.

Za pomocą aplikacji użytkownik może monitorować placówki medyczne, gabinety lekarskie i ośrodki opiekuńcze, które podpisały umowę z NHS. Portal umożliwia śledzenie głównych wskaźników stanowiących o jakości placówek np. średni stan zdrowia pacjentów, średnią liczbę oczekujących pacjentów, poziom satysfakcji pacjentów/podopiecznych, ich rodzin i przyjaciół etc.

Dane zawarte na stronie udostępniane są w ramach licencji Open Government v2.0. (https://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/2/ )

MyNHS jest drugim obok NHSChoice wdrożeniem realizującym strategię cyfrową dla Wielkiej Brytanii. W tej chwili (14.01.2015) znajduje się on w wersji beta i docelowo ma on zostać rozbudowany o kolejne funkcje (zapewne zostanie również przeniesiony na inną domenę).

Autorzy deklarują chęć współpracy i są otwarci na konsultacje, w tej chwili jednakże jedyny kontakt z nimi możliwy jest za pośrednictwem adresu email.