UK: NHS Choices

NHS Choices to brytyjski rządowy portal informacyjny na temat chorób i dostepnych metod leczenia. Portal stanowi pierwszy punkt informacyjny, skąd użytkownicy, stosownie do własnych potrzeb i zainteresowań,  kierowani będą do zewnętrznych serwisów lub odpowiednich podstron. Strona zawiera działy dotyczące porad zdrowotnych, profilaktyki, testy i aplikacje, materiały wideo oraz moduł umożliwiający wyszukanie lekarza specjalisty.

Użytkownik za pośrednictwem serwisu ma dostęp do informacji w kwestiach zdrowotnych, może także skorzystać z dostępnych na stronie aplikacji pozwalających na wstępne zweryfikowanie stanu zdrowia. W tym celu na stronie zamieszczone zostały informacje- studia przypadku, pozwalające jeszcze przed wizytą u lekarza dokonać wstępnej analizy występujących objawów, a połączona z nimi aplikacja pozwoli zdefiniować z jakiej specjalności lekarzem będzie potrzebny kontakt.

Wdrożenie ponadto wyposażone zostało w funkcję kliniki online, czyli cyklicznych wirtualnych spotkań z lekarzami – specjalistami, którzy mogą udzielić porad za pośrednictwem intetnetu oraz opcję rejestracji do lekarza za pośrednictwem internetu (moduł obsługiwany przez zewnętrzną aplikację Choose&Book).