USA: Climate

Climate to aplikacja przygotowana przez prywatne przedsiębiorstwo, ale korzystająca z otwartych danych publicznych udostępnionych za pomocą portalu data.gov.

Główne funkcjonalności oferowane przez serwis Climate są możliwe do zastosowania z poziomu aplikacji na smartfony.

Aplikacja jest przeznaczona dla rolników – korzystanie z oprogramowania udostępnianego przez Climate ma na celu ochronę i wzrost efektywności upraw. Dane zawarte w aplikacji (opisane poniżej) ułatwiają podejmowanie decyzji w zakresie planowania upraw.

Funkcjonalności produktów oferowanych w ramach serwisu www:

Climate Basic:

  • wgląd w dane meteorologiczne wg aktualnego czasu, dane historyczne oraz prognozy – dla wybranego obszaru
  • otrzymywanie na bieżąco alertów o zmieniających się warunkach pogodowych
  • możliwość dodawania nowych pól uprawnych na mapie online
  • możliwość udziału w aktualizacji danych oraz zdjęć, dotyczących zagrożeń dla upraw, przy wybranych lokalizacjach na mapie

Climate Pro (dodatkowe funkcjonalności):

  • możliwość analizy odnośnie zasobów azotu niezbędnych do uprawy poszczególnych roślin – na podstawie danych dotyczących etapów uprawy oraz pogody
  • wspomaganie planowania upraw – na podstawie danych aktualnych i historycznych dotyczących jakości upraw w danym obszarze (wykresy)

Climate Insurance – możliwość współpracy z agentami ds. ubezpieczeń upraw. Agenci otrzymują za pośrednictwem serwisu alerty o zidentyfikowanych szkodach dotyczących upraw.

Na stronie www zalinkowane są profile społecznościowe na Facebooku i Twitterze. Są to profile przedsiębiorstwa będącego producentem opisanych powyżej aplikacji. W ramach niniejszych profili zamieszczane są wiadomości dotyczące rolnictwa, wypowiedzi członków Climate Corporation, informacje o wydarzeniach związanych z przedsiębiorstwem.

Strona Climate zawiera ponadto link do konta przedsiębiorstwa na Youtube, w ramach którego dostępne są filmy z wypowiedziami rolników korzystających z aplikacji i usług oferowanych przez Climate.