USA: Data.medicare.gov

Serwis jest oficjalnym portalem amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej Medicare. Jego główną funkcją jest informowanie użytkowników na temat tego, jak działa system ubezpieczeń, jak uzyskać odpowiednie świadczenia. Portal udostępnia także wyszukiwarkę placówek medycznych oraz lekarzy specjalistów świadczących usługi w ramach amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej.

Użytkownicy za pośrednictwem portalu mogą także przesłać swoje opinie, w tym złożyć zażalenie na usługi wykonane w danej placówce. Użytkownicy mogą przesyłać zażalenia za pomocą specjalnie w tym celu stworzonego formularza, gdzie odpowiedzi na kolejne pytania kierują do odpowiedniej podstrony zawierającej pomocne informacje i wskazówki. Użytkownik może wybierać formę kontaktu podając nazwę stanu, w którym mieszka, rodzaj skargi jaką chce złożyć lub też rodzaj pomocy o jaką się zwraca. Każdy z kroków jest dokładnie opisany, umieszczono także dodatkowe przyciski, które wyświetlają porady na temat tego co teraz powinno się zrobić. Finalnie, w zależności od instytucji i rodzaju skargi/zapytania, użytkownik dostaje do dyspozycji formularz do wypełnienia, numer telefonu lub też plik pdf ze wzorem formularza do wypełnienia i odesłania do odpowiedniej instytucji.

Portal pozwala także na zdalną aktualizację swoich danych kontaktowych.

Portal do korzystania z większości funkcji nie wymaga logowania się ani zakładania konta użytkownika. Istnieje jednak możliwość zalogowania się na portalu przy pomocy loginu i wygenerowanego hasła (funkcja nie działa od końca stycznia do połowy marca 2015).

Film informacyjny na temat wdrożenia:

https://www.youtube.com/watch?v=tbGRI9fngCg