USA: JPL Infographics

JPL Infographics to baza informacji, prezentowanych również w formie graficznej (zdjęcia, wizualizacje, grafiki 3D) udostępnionych użytkownikom z przeznaczeniem do wykorzystania w tworzeniu własnych wizualizacji, materiałów edukacyjnych w formie infografik.

Portal zakłada aktywność użytkowników na kilku poziomach.

Pierwszy poziom to udostępnienie informacji – wyników badań, statystyk, materiałów graficznych – wszystkim użytkownikom serwisu. Dostępność materiałów nie wymaga logowania ani rejestracji w serwisie. Serwis umożliwia przeszukiwanie informacji wg wskazanych w bazie kryteriów. W ramach wybranych artykułów prezentowane są wiadomości merytoryczne. Serwis umożliwia pobranie grafik w wyższej rozdzielczości.

Drugi poziom aktywności dostępny jest z pozycji zarejestrowanego/zalogowanego użytkownika. Zalogowani użytkownicy mogą udostępniać w ramach serwisu utworzone przez siebie infografiki oraz przeszukiwać pełen katalog udostępnionych w ramach serwisu infografik.

Trzeci poziom funkcjonalności systemu to opiniowanie i udostępnianie zasobów serwisu. Zamieszczone w serwisie infografiki mogą być: udostępniane poprzez portale społecznościowe, oceniane przez innych użytkowników oraz pobierane na dysk komputera (Serwis nie zawiera odrębnego modułu pobierania materiałów, pobieranie możliwe jest za pomocą przeglądarki internetowej).

Strona zintegrowana jest z portalami społecznościowymi i serwisami takimi jak: Facebook; Twitter; YouTube; Flickr; Instagram; iTunes; UStream; RSS; Blog. Są to jednak odesłania do stron i kont dedykowanych instytucji Jet Propulsion Labolatory. Sama aplikacja nie posiada jednak dedykowanej strony w żadnym serwisie społecznościowym.

Serwis pozwala na zintegrowanie konta z portalem Facebook – możliwe jest logowanie do serwisu poprzez konto na Facebook’u.